Home

Flamuri i kosoves dhe i shqiperise vizatim

Flamuri i Kosovës ka një sfond blu dhe ka të vendosur mbi të një hartë të Kosovës dhe gjashtë yje. Yjet zyrtarisht nënkuptojnë gjashtë grupimet kryesore etnike në Kosovë: shqiptarët, serbët, turqit, gorani, romët (shpesh të grupuar me Ashkalinjtë dhe Egjiptianët) dhe boshnjakët.Jo zyrtarisht, yjet ndonjëherë nënkuptojnë territoret ku ka popullsi shqiptare: Shqipëria. Flamuri është një copë pëlhure, i cili shpesh valëvitet nga një shkop dhe përdoret kryesisht për të identifikuar ose sinjalizuar dikë ose diçka simbolikisht. Termi flamur përdoret edhe për t'iu referuar dizajnit grafik të një flamuri. Flamuri i Kosovës dhe i Shqipërisë, dy shembuj të flamurit. Flamujt e parë përdoreshin.

Flamuri i Kosovës - Wikipedi

Flamuri - Wikipedi

  1. e territoreve Jugosllavisë. Aq më tepër kur kanë vënë re se kudo është zhdukur flamuri shqiptar
  2. e popullsis qe ne ditet e para e te delen para Botes te tregoijn nje Statistike siç.
  3. Te jem i sinqerte me te gjithe aderuesit e ketij forumi(me korigjoni ne gaboj) une kam mesuar nga historia se flamuri kombetar per here te pare eshte ngritur nga familja e Gjergj Kastriotit Skenderbeu domethene nga babai i tij Gjon Kastrioti. Flamurin me dy krere ose dy koke e kane dhe serbet ashtu edhe ruset, duke perjashtuar vetem ngjyrat
  4. Himni dhe Flamuri i KOSOVES

Kështu që flamuri kuq e zi ka qenë kudo ku kemi qenë dhe ne, thotë Besa. Kurse, Valmira Sahatçiu qytetare nga Gjakova, e cila kishte ardhure në Prishtinë për të festuar 28 Nëntorin, ditën e pavarësisë së Shqipërisë, thotë se i do të dy flamujt - edhe të Shqipërisë ,edhe të Kosovës. Unë i dua të dy flamujt, meqë. Flamuri Kombetar Shqiptar - pasuri e cmuar e kombit tone. 14 vite më parë. Shkrimi i fundit i Prof. Ramadan Sokolit është i lidhur me temën e simbolit të kombit shqiptar, reçensa për librin Flamuri i Kombit Shqiptar i studiuesit Jaho Brahaj, shkruar nga Profesori në janar 2007. Monografia ne fjale eshte botuar ne Nentor, 2007 Flamuri i Shqipërisë është flamuri kombëtar shqiptar, një flamur me fushë të kuqe dhe një shqiponjë dykrenare të zezë në mes.. Shqiponja dykrenare është simbol i vjetër i përdorur që nga lashtësia në Perandorinë Bizantine, e më pas u bë simbol i fisnikëve shqiptare gjatë në mesjetë.Flamuri kombëtar shqiptar u zyrtarizua si flamur shtetëror i Shqipërisë me. Himni i KosovësCut Chemist feat. Hymnal What's the Altitude Music VideoTimbaland - Apologize (feat. One Republic)the best tv blooperhajgare hajgare hajgare..

Flamuri i kosoves me pelqen flamur ikuq shqiponje e zez dhe nje Diell ne mjedis krenave te shqiponjes , per dallim nga ai Komtar, ky diell do te rrezon deri sata bejm bashkimin komtar , pershendetje per mendimin tand agnes por mir esht qe vizatusit te bejn vizatime origjinale te flamurit me ndryshime dhe do ta votojm at me te mirin dheme te. Flamuri kuq e zi Materialet dhe mjetet: piper, çaj i zi, fletë e bardhë, laps. Zhvillimi i aktivitetit: Sot së bashku me fëmijën do të ngjyrosni flamurin me ngjyra në kushte shtëpie. Mund të merrni një fletë të bardhë dhe së bashku me fëmijën të vizatoni një shqiponjë ashtu si dini. Merrni pak piper t

thumb|300px|Flamuri zyrtar i Kosovës Flamuri i Kosovës është një flamur i verdhë, i bardhë dhe i kaltër me hartën e Kosovës në mes dhe 6 yje lart që prezantojnë 6 komunitetet në Kosovë. Më 17 shkurt 2008 bashkë me pavarësinë u zgjodh edhe flamuri i Kosovës nga Kuvendi i Kosovës. 1 Historia 2 Përshkrimi 3 Propozimet 4 Shiko edhe 5 Referencat 6 Lidhje të jashtme Deri më. Pse flamuri i Shqipërisë nuk duhet të ngrihet në Kosovë. Javë më parë, artisti Driton Selmani pati zëvendësuar flamurin e Shqipërisë të vendosur te rrethi, në hyrje të Prishtinës, me atë të 'offside-it'. Për këtë, autori do të ketë punë me ligjin dhe do të paguajë gjoba bukur të rënda për xhepin e tij. Më sa.

Flamuri i Shqiperise - Shqiperia - Weebl

Flamuri i Dardanisë nuk është simbol as i Shqipërisë Etnike e as i Kombit Shqiptar, por vetëm një vizatim i lirë-një dëshirë June 8, 2021 Qazim Doda 2 Views 0 Comment. Ndryshe jo, o njerëz të uruar dhe të bashkuar, Zoti iu drejtoftë siç di Ai t'iu shpërblejë më së miri sipas sjelljeve dhe veprave të juaja.. Flamuri qe Ismali Qemali solli nga Turqia dhe u rekomandue nga ata.Nuk ka asgja te perbashet me ate te Gj Kastriotit.Ne cilin vend te Botes eshte ngritur flamuri i fitores pa kercitur as edhe nje arme,pervec Shqiperis.Ne marrveshtje me turqit Ismail Beu firmosi ne turqi si nuk do ket ndryshime kultesh as besimi sic e beri greku kur i clirue nga turqit.Ku ka ndodhur ne ne gjith bote nje vend. Por simbolet dhe flamuri nuk janë problemi i vetëm. Për të pasur simbole që paraqesin thelbin e shtetit, duhet së pari të kemi shtet me një thelb. Pra, në njëfarë dore, fakti që kemi simbole të tilla tregon që ne ende nuk e kemi të qartë çka është shteti i Kosovës. Ne kemi shenjues (simbol, por të keq) pa të shenjuar (shtet) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se sot janë ngritur flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës në godinën e re të Konsullatës shqiptare të Milanos. U ngritën sot edhe flamujt në godinën e re të Konsullatës Shqiptare të Milanos. Në vijim do të çelim të tjera stacione dinjitoze e të përbashkëta për shërbimet konsullore për [ Flamuri i #Maqedonisë para #BE-së! #Varheji nuk ia ka përmendur #Zaevit ndarjen e #Maqedonisë dhe #Shqipëris

Flamuri turk me gjysmëhënë është shfaqur në godinën e Universitetit Politeknik të Tiranës. Turqia feston sot 97-vjetorin e shpalljes Republikë teksa duket se dikush ka menduar ta urojë duke projektuar flamurin me yll dhe gjysmëhënë pikërisht tek sheshi Nënë Tereza në një institucion shtetëror të arsimit tek UPT. Madje në një projektim flamur turk ndodhet [ Por simbolet dhe flamuri nuk janë problemi i vetëm. Për të pasur simbole që paraqesin thelbin e shtetit, duhet së pari të kemi shtet me një thelb. Pra, në njëfarë dore, fakti që kemi simbole të tilla tregon që ne ende nuk e kemi të qartë çka është shteti i Kosovës

Ka ndodhur në mes të kryeqytetit të Kosovës. Një ngjarje që ka shkaktuar shumë reagime ka ndodhur ditën e sotme në Kosovë në ndeshjen e basketbollit mes Prishtinës dhe Bashkimit, dy skuadrave elitare. Një pjesëtar i tifogrupit Plisat, i cili njihet për mbështetjen e Prishtinës, por edhe të Kombëtares shqiptare sa herë ajo zbret në [ Himni i Flamurit (sometimes known as Rreth flamurit të përbashkuar and Betimi mbi flamur) is the national anthem of Albania. Its music was adapted from an original composition by the Romanian composer Ciprian Porumbescu, for the song Pe-al nostru steag e scris Unire (or E scris pe tricolor Unire). The words were written by the Albanian poet Asdreni (Aleksandër Stavre Drenova), and.

Kryeministri Albin Kurti ka pranuar sot flamurin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ngritur më 8 nëntor, në nderim të tij, në Njësitin mbështetës të SHBA-së, në Film City Prishtinë. Flamuri kryeministrit Kurti i është dorëzuar sot gjatë një takimi me shefin e Stafit të KFOR-it, gjeneral brigadierin e Ushtrisë Amerikane në Kosovë, Larry [ Në kuadër të përfaqësimit me ambiente të përbashkëta diplomatike dhe konsullore nëpër botë, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka prezantuar selinë e përbashkët të Përfaqësisë së Republikës së Shqipërisë dhe Zyrës Konsullore të Republikës së Kosovës në Kopenhagë. Sipas Cakaj, flamujt e dy shteteve të një kombi valëviten. Riesenauswahl an Markenqualität. Folge Deiner Leidenschaft bei eBay! Kostenloser Versand verfügbar. Kauf auf eBay. eBay-Garantie

Flamuri Shqiptar :: Shqiperia

Barometri diplomatik Prof.Dr.Mehdi HYSENI: Flamuri i Dardanisë nuk është simbol as i Shqipërisë Etnike e as i Kombit Shqiptar, por vetëm një vizatim i lirë-një dëshirë! ***Prandaj, asnjë qytetar i Kosovës nuk është i obliguar që ta respektojë e as ta përdorë atë flamur dardan, sepse është i jashtëligjshëm, jashtëkushtetues, jashtështetëror dhe. Himni dhe flamuri janë simbole mijëvjeçare të qëndresës kombëtare të shqiptarëve deri në ditët tona, andaj këtë vepër e konsideroj të domosdoshme në radhë të parë për faktin se ajo pasuron literaturën dhe argumnentet e deritashme bindëse shkencore për këtë pasuri të kombit shqiptar. Previous. Demokracia dhe liria po i. Ai ka dërguar për lajmi.net një video ku shihet se në mesin e flamujve të vendosur aty nga stafi i restuarantit, është flamuri serb. Por, siç thotë ai, nuk është vendosur ai i Kosovës. Përderisa flamuri i Serbisë është vendosur dhe ai i Kosovës jo, atëherë nuk po muj me e kuptu a jom në Shqipëri a jo, ka shkruajtur ai

17:15, 19/03/2021. A + A a A -. Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër ndaj vendosjes së flamurit serb mbi hartën e Kosovës nga Vuçiç. 'Dënoj me ashpërsinë më të madhe vendosjen e flamurit të Serbisë mbi hartën e Kosovës nga bastardi i Sheshelit dhe Geblesi i Millosheviçit, krimineli i luftës dhe padronit të. 40 diplomate nga ministria e Jashtme e Republikës së Shqipërisë, e kanë vizituar sot Krushën e Madhe në Rahovec. Kjo vizitë e tyre në Kosovë po realizohet në kuadër të Epopesë së UÇK-së, 7 Marsit - Ditës së Mësuesit dhe 8 Marsit - Ditës së Gruas. Së bashku me ambasadorin e Shqipërisë, Qemal Minxhozi dhe [ Oslo, 23. 10. 2014 - Nuk është karikaturë ikona e simboli, ku shënohet e theksohet, vendi se k Flamuri i Kosovës ngritet për herë të parë në misionin paqësor të FSK-së në Kuvajt. Flamuri i Kosovës sot është ngritur për herë të parë në misionin paqësorë të FSK-së në Kuvajt. Nga Ministria e Mbrojtjes përmes një njoftimi kanë thënë se Kosova është e përkushtuar për paqe dhe siguri në mbarë botën Roli dhe kontributi i Shqipërisë ka qenë vendimtar në të gjitha periudhat dhe rrugëtimet tona si komb, sikurse edhe gjatë luftës për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, theksoi kryetari Konjufca. Presidenti Meta, nga ana e tij, tha se Shqipëria mbështet dialogun Kosovë-Serbi, me qëllim normalizimin e marrëdhënieve mes tyre.

Flamuri shqiptar dhe kosovar

Flamuri i Dardanisë nuk është simbol as i Shqipërisë

Edhe flamuri i Kosovës në Katalonjë. Ndërsa autoritetet katalunase kanë shpallur pavarësinë e këtij rajoni, në qytetin e Barcelonës kanë filluar festimet. Po sipas mediave, brohoritje, duartrokitje dhe thirrje pavarësi në gjuhën katalanase dëgjoheshin nga turma e zgjedhësve indipendentistë, ndërsa flamuj të. Të fala mamit dhe flamuri i UÇK-së i shpalosur, shqiptarët marrin hak ndaj Arnautovic 26-06-2021 Balona përplaset me shtyllën e tensionit të lartë, 4 të vdekur, 13 mijë banorë pa energj Prishtinë | 02 Qer 2021 | 17:11 | Nga Ekonomia Online. Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, shprehet se është shumë i lumtur që sot për herë të parë flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur në misionin paqësor të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Kuvajt. Jam shumë i lumtur që sot për herë të parë ngritet.

Flag of Albania - Wikipedi

Kosovë/ Basha nderon figurat e shquara të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës dhe Shqipërisë, i dhurohet flamuri i Isa Boletinit. 21/07/2020 18:28 . Gjatë qendrimit në Kosovë, ku zhvilloi një vizitë zyrtare dyditore, Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, nderoi figurat e shquara të kombit, që kanë punuar. Welcome! Log into your account. your username. your passwor Flamuri i Shqipërisë që mbërriti në Hënë më 1971 (Foto) Në vitin 1971, në Hënë niset Apollo 15 dhe në bordin e saj u vendosën 32 flamuj të vegjël nga e gjithë bota, të kapur me litar. Tekniku i lartë i NASA-s në atë kohë ishte William Kokalari, apo Vilson Kokalari. Ai ishte një shqiptar me origjinë nga Gjirokastra Digjet flamuri i Shqipërisë dhe i Kosovës në Podgoricë 15/04/2016 - 13:50 Televizioni shtetëror RTCG shkruan se rasti është regjistruar pranë ndërtesës së Capital Plaza, atje ku ndodhen edhe zyrat e ambasadës së Kosovës

Në Bazhdarhane të Prizrenit, saktësisht tek rrethi është vendosur flamuri i ri i Shqipërisë. Përmes një video të publikuar nga RTV BESA shihet teksa vendoset flamuri, shkruan Indeksonline. Vendosja e flamurit kuq e zi u prit mirë, por qytetarët kërkuan edhe vendosjen e flamurit të Kosovës krahas tij Një flamur përplot histori dhe një flamur i cili s'ka kurfar të kaluare. Është interesant që flamuri i Kosovës u pa për herë të parë në momentin kur u miratua në Kuvendin e Kosovës pikërisht me 17 shkurt kur u shpall pavarësia. Është një flamur i cili i ka ngjyrat e flamurit të Bosnjes, një flamur i cili i përngjan flamurit të Qipros e ka hartën në mes, e cila.

AlbaniaPressSkandaloze/ Flamuri i Shqipërisë mund të mos lejohet as në

Flamuri i Kosovës dhe Shqipërisë janë dëmtuar në kryeqytetin e Malit të Zi në Podgoricë, por kjo ka ardhur si pasojë e shiut dhe erërave të forta, e jo se dikush i ka dëmtuar qëllimisht, shkruan Gazeta Metro. Është raportuar se flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë janë dëmtuar qëllimisht para objekteve të ambasadave të të Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një foto ku shfaqet flamuri i Emirateve të Bashkuara Arabe në godinën e Universitetit Politeknik të Tiranës këtë mbrëmje. Rama thotë se Emiratet e Bashkuara Arabe janë një mik dhe partner i veçantë në kohë shumë sfiduese për popullin shqiptar. Gjithashtu kryeministri thekson se shqiptarët nuk do e [

Flamuri i Kosovës - simbol i shtetësis

Kjo gjë ka nxitur reagime te tifozët disa nga të cilët kanë përkrahur e disa ishin kundër, pasi ishte hequr flamuri kombëtar dhe ai i Kosovës. Më herët Shaqiri në këpucët e tij ka pasur tre flamujt, ndërkohë që nuk ka sqaruar ende se përse ka hequr flamurin kombëtar dhe atë të Kosovës, shkruan 'albinfo.ch' Lajmi i publikuar nga disa media online, se në takimin e së hënës, më datë 1 mars 2021, në sallën e takimit mes Kurtit dhe Lajçakut ishte i vendosur vetëm flamuri i Shqipërisë, është i rremë, pasi fotografia është e muajit tetor 2020 Flamuri i Republikës së Kosovës. 08:18 | 17 Shkurt 2015. Sot Kosova feston përvjetorin e shtatë të Pavarësisë. Pas një rrugëtimi të vështirë, e pushtuar nga mbretëri e shtete sllave në Ballkan, e ndarë dhunshëm nga pjesa tjetër e Shqipërisë më 1913, sundimit të huaj mbi 100 vjeçar i erdhi fundi edhe de jure. Nëntë vjet. Një dëshmi e rrallë dhe tepër e çmuar FLAMURI I DEMONSTRATAVE TË VITIT 1981 NË PRISHTINË KA MBIJETUAR PËR 40 VJET NË SHIPKOVICË TË TETOVËS Dita e djeshme ka qenë pak më e veçantë, për mua dhe shokët e mi të idealit, organizatorë dhe pjesëmarrës të demonstratave të vitit 1981, në Prishtinë dhe gjithandej në [ Parada e Forces te Sigurise te Kosoves dhe Policise se Kosoves me rastin e Psevjetorit te Pavaresise. naseri1. 4:30. FLAMURI I KOSOVES MUNGON NE TAKIMET E MUSFAFES NE BE. RTV KLAN. 0:15. Flamuri i Kosovës në një filxhan kafeje, arti i Jetmir Maliqit- Ora News. Ora News Lajme. 34:59

Ky është ish-ushtari i UÇK-së që dizajnoi flamurin e Kosovës

Zhdukja e flamurit shqiptar, në Kosovën e vitit 1945

Në nenin 10, pika 2 shkruan se 2. Flamuri kombëtar është i kuq me një shqiponjë të zezë dykrenore në mes. Kurse në pikën 7 të këtij neni shkruan se Forma dhe përmasat e simboleve kombëtare, përmbajtja e tekstit të himnit kombëtar, si dhe përdorimi i tyre rregullohen me ligj Flamuri i Kosovës dhe i çdo shqiptari ne Iliri e kudo ne bote është FLAMURI KUQ E ZI! Prandaj, ta festojmë Pavarësinë si shkëputje nga Serbia (ende e pa siguruar plotësisht) e jo si pavarësi nga TRUNGU ynë, sepse dega pa TRUNGUN nuk qëndron Po dua te them e do te doja ta themi gjithë njëzëri: Ta ruajmë dhe nderojmë si sytë.

Përmes një ekspozite të rrallë dokumentare dhe fotografike, është shënuar në Tiranë 13- vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Një ngjarje me rëndësi për Kosovën si shtet i pavarur e që Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave të Shqipërisë dhe Agjencia Shtetërore e Arkivave të Kosovës, zgjodhën ta kujtojë në Kalanë e Tiranës, këtë ditë historike për shtetin e dytë. Zhgënjyese: Turqi - Shqipëri, ndalohet flamuri i Kosovës dhe imazhi Autochtonus. Sport October 11, 2019 - 14:19. Detajet . Shpërndaje: Kombëtarja e Turqisë e zhvillon sonte ndeshjen e radhës ndaj Turqisë në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian Euro 2020, shkruan Zëri.info BE-ja s`e njeh Kosovën, mungon flamuri në Bruksel. Bashkimi Evropian duket se nuk e konsideron tamam shtet Kosovën. Së paku këtë përshtypje ta lë qëndrimi që BE-ja e mban karshi saj. Sot, në konferencën e përbashkët për shtyp që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe përfaqësuesi i Bashkimit Evropian, Josep Borrell e. Kanë kaluar më shumë se 10 vite nga nisja e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dialogë ky i cili ende qëndron pezull mbi supat e Shtetit të Kosovës i cili vazhdimisht po sfidohet nga Serbia. Mjerisht politika Kosovare qe nga paslufta ishte jo konsistente e pa përgatitur, pa strategji dhe pa përfaqësim adekuat diplomatik

Flamuri i Kosovës sot është ngritur për herë të parë në misionin paqësorë të FSK-së në Kuvajt. Nga Ministria e Mbrojtjes përmes një njoftimi kanë thënë se Kosova është e përkushtuar për paqe dhe siguri në mbarë botën. Flamuri i Republikës së Kosovës për herë të parë ngritet në misionin paqësor të FSK-së në Kuvajt, [ Në Bazhdarhane të Prizrenit, saktësisht tek rrethi është vendosur flamuri i ri i Shqipërisë. Përmes një video të publikuar nga RTV BESA shihet teksa vendoset flamuri. Vendosja e flamurit kuq e zi u prit mirë, por qytetarët kërkuan edhe vendosjen e flamurit të Kosovës krahas tij. Duhet me vendos edhe flamurin e Kosovës, Ku është [ Nga Asllan Dibrani Zeni Ballazhi nga Kërçova, tani banues dhe artist nga Kosova, ishte ai që e ideoi dhe e formuloi emblemën shekullor të Pavarësisë së Shqipërisë. Në saje të Pavarësisë se Shqipërisë, shqiptarët janë përgatitur për këtë ditë që 100 vjet, që 100 vjet, bënë sakrifica, luftëra, veprime, ndërrime të kufijve zhvendosje djegie, përndjekje [ Per punen se kush duhet te vendose per flamurin shteteror te Kosoves apo Dardanise, natyrisht qe eshte populli, dhe jo doemos do jete flamuri i propozuar nga Rugova. Deri sot, ky eshte vetem propozim, bashke me hymnin Kur ka ra kushtrimi ne Kosove Të fala mamit, Arnautovic dhe flamuri i UÇK-së, kjo është kundërpërgjigja e shqiptarëve për sulmuesin e Austrisë, Marko Arnautovic. tpz.al Të fala mamit dhe flamuri i UÇK-së i shpalosur, shqiptarët marrin hak ndaj Arnautovi

Ambasadori i ri shqiptar në Mal të Zi: ERNAL FILO NË VENDDiplomatja shqiptare: Flamuri shqiptar në Krushë duket më

Flamuri i Kosovës me letra origami ka arritur të futet në librin e rekordeve Guiness. Lajmin e ka bërë të ditur autorja e këtij punimi Arbnora Fejza Idrizi. Autorja tha se përgatitja e saj ka marrë 1 vjet kohë dhe janë dashur 120 mijë palosje origami. Me shumë emocione dhe krenari, dua t'ju njoftoj që Guinness World. Takimi Hoti-Vuçiq në Uashington, flamuri i Kosovës vendoset te Liqeni i Ujmanit. 03/09/2020 | 12:23. Organizatorët thanë se kanë vepruar kështu, për të dërguar mesazh se Ujmani dhe Trepça i përkasin territorit të Republikës së Kosovës dhe qytetarëve të saj Në Podgoricë digjet flamuri i Shqipërisë dhe i Kosovës. Aktuale April 15, 2016 - 13:20. Shpërndaje: Persona të pa identifikuar kanë djegur gjatë natës së shkuar flamurin e Shqipërisë dhe të Kosovës në kryeqytetin malazez, Podgoricë Ka fituar prodhuesi, blerësi ynë dhe ka fituar flamuri ynë! Qeveria e re, kushdo që e drejton atë, e ka të tejkaluar presionin taksë, sepse atë për një vit e kemi bartur ne, duke i thënë jo, çdo skenari të dëmshëm për dobësim. Efekti taksë ka dhënë frytet e saja edhe në forcimin politik të vendit, siç ka dhënë. Digjet flamuri i Shqipërisë dhe i Kosovës në Podgoricë Ministria e Jashtme shpreh keqardhjen dhe dënon fuqimisht aktin e vandalizmit dhe djegies së flamurit të Shqipërisë dhe Kosovës para ndërtesave të ambasadave, thuhet në reagimin e Ministrisë së Jashtme malazeze. Kjo ministri thekson se është në komunikim të.